Trwałe płoty drewniane

Trwałe płoty z drewna

Nieodpowiednio zabezpieczone ogrodzenia z drewna w mgnieniu oka się destruują oraz mogą bezpowrotnie stracić swój pierwotny wdzięk oraz właściwości. Decydując się na zastosowanie drzewa na płot wskazane jest poznać sposoby konserwacji oraz konserwacji takiego ogrodzenia. Tylko wówczas będziemy mogli napawać się jego pięknem przez długie lata.

Wszystkie prace konserwujące płot z drzewa trzeba zacząć od odpowiedniego i starannego przygotowania towaru na ogrodzenie, ponieważ od tego uzależniony jest rezultat końcowy własnych prac. Przed zastosowaniem artykułów do protekcji oraz dekoracji sztachet z drewna kluczowe jest weryfikacja, czy drewno jest czyste, suche i czy nie nosi objawów biokorozji. Nie prędzej niż po zwieńczeniu obróbki drewna na płot możemy przejść do aplikacji preparatów konserwujących.

Pielęgnację, głównie w przypadku ascetycznego drewna ogrodzeniowego, winniśmy rozpocząć od naniesienia 1-2 warstw bezbarwnego impregnatu technicznego, jaki chroni drzewo ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną oraz owadami. Jak asekurujemy już nasze ogrodzenie przed rozwojem biokorozji, powinno się nanieść następne amalgamaty, jakie asekurują je przed warunkami atmosferycznymi- wodą i promieniowaniem UV. Jeżeli potrzebujemy zdołać zachować naturalny odcień drewna naszego ogrodzenia, powinniśmy zastosować achromatyczny lakier do zastosowań zewnętrznych. Jeśli zaś zależy nam na nadaniu naszemu ogrodzeniu wskazanego atramentu, powinniśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący bądź lakierobejcę.

W pierwszym przypadku preparat konserwujący wsiąknie w drzewo, ochroni ogrodzenie od wewnątrz, ale nie utworzy na jego powierzchni profilaktycznego filmu. Konserwowane w ten sposób płot pozostanie matowe oraz naturalne w dotyku. Jeżeli zależy nam na lepszej i trwalszej asekuracji ogrodzenia, powinniśmy zaimplementować lakierobejcę. Lakierobejca wytworzy na powierzchni malowanego płotu lakierowy film, jaki skuteczniej niż w przypadku impregnatu maskuje ogrodzenie przed ujemnym wpływem czynników atmosferycznych.

Jak widać aby ogrodzenia z drewna były trwałe trzeba poświęcić im dużo uwagi i opieki.

Całkowicie inaczej jest w przypadku płotów plastikowych. Ten rodzaj płotów jest w pełni wytrzymała na warunki atmosferyczne na skutek czego nie potrzebuje pielęgnacji. Ogrodzenia PCV nie ulegają również biokorozji dlatego dogadzają swoim posiadaczom przez wiele lat.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s